HomeGalleryРегистрирајте сеВлез
ОВОЈ ФОРУМ НЕ ПРИМА НОВИ ЧЛЕНОВИ И Е ВО ФАЗА НА ЗАТВОРАЊЕ, ЗАТОА ВЕ МОЛИМЕ ДА ОТИДЕТЕ НА НОВО ОТВОРЕНИОТ ФОРУМ НА ЛОКАЦИЈА: http://elektronika-mk.net/, ТАМУ МОЖЕТЕ ДА СЕ ЗАЧЛЕНИТЕ И ДА УЧЕСТВУВАТЕ ВО ИЗРАБОТКАТА НА ПОКВАЛИТЕТЕН ФОРУМ ЗА ЕЛЕКТРОНИКА, СО НОВИ СОДРЖИНИ И РЕШЕНИЈА НА ПРОБЛЕМИТЕ ОД ПОВЕЌЕ ОБЛАСТИ НА НАУКАТА, БИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА РАЗБИРАЊЕТО!

Видете ги мислењата без одговор
 

Општа дискусија

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Општа дискусија

Модератор: Devil©
33410Проблем со N-Cha...
Вто Окт 06, 2009 3:27 am
BorceBT Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Домашни проекти

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Ваши дизајни и домашни апарати

гаџети, ваши креации и решенија
Модератор: BorceBT
31215FM предавател со...
Пон Ное 02, 2009 10:50 pm
DXer Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Роботика

324Интересни роботи...
Пон Апр 13, 2009 2:31 am
Alex Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Практична електроника - Дизајн и креирање

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

CAD (Computer Aided Design)

софтвер за дизајнирање
11563D CAD програм...
Пет Јун 26, 2009 1:01 am
Devil© Видете го последното мислење
Нема нови мислења

PCB (Printed Circuit Board)

дизајн и креирање

9115ПЦБ со фото лак...
Чет Окт 08, 2009 4:13 pm
Steelheart Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Автоелектроника

Се за електрониката која се вградува во автомобилите...
218Автоелектроника...
Вто Сеп 29, 2009 12:21 am
BorceBT Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Дигитална електроника и вгнезден дизајн

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Општо

за дигиталната електроника
Модератор: Devil©
726Smart cards
Пон Aвг 17, 2009 1:49 am
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Дизајн

на дигитални електрични кола, шеми...

Модератор: Devil©
519Едноставна елект...
Саб Фед 21, 2009 3:00 am
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Вгнезден дизајн

вгнездени процесори, FPGA, Firmware и вгнездено програмирање (AHDL, Assembly...)
Модератор: Devil©
12Arduino Слободна...
Чет Aвг 21, 2008 4:38 pm
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Интерфејси и протоколи

OSI модел, I2C, RS232, RS485, USB, Ethernet итн...
Модератор: Devil©
523MIDI to USB
Пон Aвг 24, 2009 3:30 pm
Devil© Видете го последното мислење
Нема нови мислења

PIC микроконтролери

Модератор: Devil©
15226Програмирање на ...
Сре Окт 07, 2009 1:00 am
Marko Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Аналогна електроника

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Општо

за аналогната електроника
Модератор: BorceBT
513„Блиц“
Нед Јан 11, 2009 4:14 am
didy Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Дизајн

на аналогни кола, филтри, шеми...
Модератор: BorceBT
2394Удвојувач на нап...
Саб Апр 25, 2009 3:39 am
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Теорија

закони за аналогната електроника...
Модератор: BorceBT
521Разлика меѓу А,Б...
Чет Мај 21, 2009 2:41 am
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Електронски лампи

Модератор: BorceBT
226Видови на ел. ла...
Вто Окт 06, 2009 2:37 am
BorceBT Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Радио Електроника, Телекомуникаци и Антени

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Телекомуникации

WiFi, WiMax, Bluetooth, GSM, UMTS....
Модератор: DXer
689Прашање
Нед Aвг 16, 2009 8:32 pm
nCounTr™ Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Антени

дизајн, употреба

Модератор: DXer
836http://tatari-bg...
Пет Aвг 28, 2009 12:13 am
DXer Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Радио електроника и техника

Модератор: DXer
33406Kраткобранов (SW...
Пет Окт 02, 2009 12:20 am
Димче Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Стручна литература

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Книги и списанија

pdf, ppt и било која друга електронска форма

Модератор: Devil©
4682EPE,Elektor,Circ...
Чет Сеп 24, 2009 1:44 pm
nCounTr™ Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Уреди

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Монитори, ТВ приемници

plasma, LCD, CRT

953Дали CRT можам д...
Вто Мај 19, 2009 9:15 pm
DXer Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Аудио опрема

технички спецификации
Модератор: BorceBT
32137ЗВУЧНИ КУТИИ
Нед Сеп 20, 2009 8:37 pm
DXer Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Видео

се за видео (кодеци, стандарди, камери итн итн...)

Модератор: BorceBT
412Дигитален Фотоап...
Пон Апр 28, 2008 4:02 pm
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Мобилки

820Kniga How to Do ...
Пон Фед 23, 2009 2:03 am
DXer Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Други техники и технологии

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Автоматика

314Homemade Conveyo...
Чет Aвг 06, 2009 5:48 pm
Devil© Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Програмирање и IT

C, C++, java ...

520C#
Пон Aвг 17, 2009 1:52 am
BorceBT Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Електроенергетика

874Енергија на вете...
Вто Сеп 29, 2009 12:23 am
BorceBT Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Разно

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Разни муабети

нема-тема

Модератор: Devil©
36312Insyde bios
Пон Сеп 14, 2009 12:57 pm
Alex Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Софтвер

препорачајте интересен софтвер кој го користите

Модератор: Devil©
4370Front Designer 3...
Пет Сеп 25, 2009 9:18 pm
LordZi Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Огласи

Електронски уреди...

Модератор: Devil©
953Купувам NIXIE це...
Пет Сеп 25, 2009 9:21 pm
LordZi Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
 

Канта/Архива

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Канта/Архива

Архива на стари и избришани теми/коментари
11fala
Чет Апр 17, 2008 5:18 pm
bagibmwm3 Видете го последното мислење
Македонски Форум за Електроника Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 2904 мислења
Постојат b>364 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е szarko05
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 20 во Нед Ное 30, 2008 10:16 pm

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: enterprise (30), garfild (53)
Legend :   [Администратор ]   [ Модератор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен