Македонски Форум за Електроника
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryLatest imagesРегистрирајте сеВлез
ОВОЈ ФОРУМ НЕ ПРИМА НОВИ ЧЛЕНОВИ И Е ВО ФАЗА НА ЗАТВОРАЊЕ, ЗАТОА ВЕ МОЛИМЕ ДА ОТИДЕТЕ НА НОВО ОТВОРЕНИОТ ФОРУМ НА ЛОКАЦИЈА: http://elektronika-mk.net/, ТАМУ МОЖЕТЕ ДА СЕ ЗАЧЛЕНИТЕ И ДА УЧЕСТВУВАТЕ ВО ИЗРАБОТКАТА НА ПОКВАЛИТЕТЕН ФОРУМ ЗА ЕЛЕКТРОНИКА, СО НОВИ СОДРЖИНИ И РЕШЕНИЈА НА ПРОБЛЕМИТЕ ОД ПОВЕЌЕ ОБЛАСТИ НА НАУКАТА, БИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА РАЗБИРАЊЕТО!

 

 Потребна ми е шема за електронско палење на кола

Go down 
2 posters
АвторПорака
viktor94
Нов член
Нов член
viktor94


Број на мислења : 4
Registration date : 2009-04-30

Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty
ПишувањеПредмет: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Потребна ми е шема за електронско палење на кола EmptyВто Мај 05, 2009 10:18 pm

Барам шема за електронско палење на кола...никаде неможам да најдам...и ако најдам тоа е на англиски и ги нема вредностите за елементите...Извинте ако сум го згрешил местово на форумов за барање на помош..И ќе може ли да ми помогнете во врска со ова? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Devil©
Администратор
Администратор
Devil©


Број на мислења : 362
Age : 31
Registration date : 2008-02-13

Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Потребна ми е шема за електронско палење на кола EmptyВто Мај 05, 2009 10:54 pm

еве тука имаш за транзисторско палење
https://electronics.macedonianforum.net/forum-f1/topic-t251.htm#1030
види ова ако не ти помогни да бараме нешто друго
негде мислам дека имав некоја шема за таква работа ама точно каде е незнам треба да ја побарам ако ја најдам ке ти ја дадам
поз
Вратете се на почетокот Go down
viktor94
Нов член
Нов член
viktor94


Број на мислења : 4
Registration date : 2009-04-30

Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Потребна ми е шема за електронско палење на кола EmptyПет Мај 29, 2009 6:06 pm

фала фала добро ми помогна усте да проработи уредоФ
Вратете се на почетокот Go down
Devil©
Администратор
Администратор
Devil©


Број на мислења : 362
Age : 31
Registration date : 2008-02-13

Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Потребна ми е шема за електронско палење на кола EmptyПет Мај 29, 2009 11:33 pm

оти каков проблем има
го имаш направено или ?
во што е проблемот, ако го имаш изработено да не имаш негде грешка, дали деловите ти се точно поставени ??
пиши па да ти помогнеме
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Потребна ми е шема за електронско палење на кола Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Потребна ми е шема за електронско палење на кола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски Форум за Електроника :: Практична електроника - Дизајн и креирање :: Автоелектроника-
Отиди до: